Projekt Autentyczni

12 lipiec 2021 r.

Projekt Autentyczni był przygotowany na dzień 2.04. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu finansowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych przy wsparciu organizacyjnym Wydziału Kultury UMŁ. 20 łódzkich artystów zebrało się by nagrać piosenkę i klip wspierając pracę Stowarzyszenia Bliżej Siebie i Grupy Teatralnej Autentyczni Artyści, który pracuje z osobami autystycznymi w budowaniu świadomości czym jest to zaburzenie rozwojowe i po to by przypominać, że nie jest to choroba psychiczna.

 link do piosenki https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=smbba-3SUvw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2vsjc07uFZphHN95skhfvRwnRgyaeYdZ13lzyZK8dQMU-T5HdUGE-JAhw

Spotkanie z Olgą Ptak Także 2.04. o godz. 17:30 na głównym FB Łódź odbyło się spotkanie z Olgą Ptak, terapeutką, mamą autystycznego dziecka, autorką książki Kto ukradł jutro? Pani Olga Ptak została zaproszona do udzielenia wywiadu przez UMŁ, ponieważ jest łodzianką, która z perspektywy zwykłego człowieka i matki chciała przestawić  świat dziecka z spektrum autyzmu.  Książka składa się z dwóch części połączonych jedną wspólną obwolutą i ma dwóch narratorów – matkę i dziecko, Olgę i Leona. Każdy z nich własnym językiem opowiada o swoim, odmiennym świecie. Mikroświaty obojga nakładają się na siebie, wzajemnie uzupełniają. To bardzo ważna książka dla wszystkich rodziców, opiekunów, terapeutów, nauczycieli, psychologów, pedagogów i lekarzy wszelkich specjalizacji opiekujących się dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością.

Link do strony : https://www.facebook.com/watch/live/?v=548942189419960&ref=watch_permalink

Pozostałe aktualności

Patriotyzm noszę w sercu

4 sierpień 2014 r.

IX Przegląd Piosenki Patriotycznej „Patriotyzm noszę w sercu”

9 listopad 2016 r.